Jak ozdobić stół na romantyczną kolację we dwoje?

przygotowanie romantycznej kolacjiNie tylko Walentynki, to okazja do tego, by spędzić miło czas we dwoje razem z ukochaną osobą. Oczywiście, kiedy chcemy zrobić wrażenie na swojej drugiej połówce, warto przygotować dla niej romantyczną kolację przy świecach. Z pewnością, gwarancją udanego wieczoru jest nie tylko nastrojowa muzyka, smaczne jedzenie, ale i dekoracja stołu. Otóż, nakrycie stołu powinno być eleganckie, ale i nawiązujące do charakteru święta, w związku z czym mile widziane są walentynkowe akcenty. Stawiamy też na prostotę, gdyż nadmiar dekoracji nie sprzyja wyznawaniu uczuć.

Po pierwsze, przygotowanie stołu na romantyczną kolację, np. z okazji walentynek,   powinniśmy zacząć od jego umiejscowienia. Na uwagę zasługuje fakt, że stolik powinien się znaleźć na środku pokoju lub przy oknie, co zagwarantuje nam swobodę. Nie zapominamy o szykownym nakryciu stołu. W tym celu kupujemy satynowy obrus, najlepiej obszyty koronkami lub haftami. Przede wszystkim stawiamy na obrus biało-czerwony, ponieważ czerwień symbolizuje miłość, a biel niewinność. Jednakże inne barwy też są dozwolone, ale większość zakochanych raczej rzadko się decyduje na inne zestawienia kolorystyczne. Następnie wybieramy kolejne dodatki, które powinny ze sobą współgrać stylistycznie.

romantyczna kolacja walentynkowaTrzeba powiedzieć o tym, że jak najbardziej wskazany jest niewielki bukiet kwiatów lub jedna róża w wazonie. Świetnym pomysłem będzie również rozsypanie płatków róż na obrusie, talerzach czy nawet wokół stolika. Nie zapominamy także o świecach, w szczególności zapachowych, które pobudzą nasze zmysły. Poza tym, ważne miejsce na stole zajmuje szykowne serwetniki i oczywiście zastawa stołowa. Otóż, powinna być ona najwyższej jakości, najlepiej porcelanowa. Może być kolorowa, choć jak najbardziej wskazane są też talerze z akcentami walentynkowymi, np. serduszkami. Warto powiedzieć o tym, że do zastawy stołowej powinniśmy dobrać elegancie sztućce. Oprócz tego, na stole jak najbardziej wskazane jest wino wraz z odpowiednimi kieliszkami.

Musimy pamiętać też o tym, że ilość ozdób uzależniamy od wielkości stołu, ponieważ kiedy blat jest niewielkich rozmiarów, dekoracje ograniczmy do minimum, by nie utrudniać drugiej osobie spożywania posiłków. Ważne znaczenie odgrywają także krzesła, które należy okryć ślicznymi narzutami, a dla komfortu położyć na nich poduszki do siedzenia. Mówimy tu oczywiście o szykownych poduchach satynowych dekorowanych haftami, falbankami czy wyszukanymi deseniami.

Podsumowując, dekoracje stołu na kolację waletynkową powinny być szykowne, a także swą barwą czy formą nawiązywać do święta zakochanych. 

Share Button