Jak zrobić kartkę z Mikołajem?

kartka-mikolajkowaMikołajki to niezwykle radosne święto, które szczególnie lubiane jest przez dzieci. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie w tym dniu każdy maluch ma szansę otrzymać wyjątkowy podarunek, oczywiście pod warunkiem, gdy był grzeczny przez cały rok. Tradycja obchodzenia dnia świętego Mikołaja jest żywa od kilku wieków. Obecnie trochę się jednak zmieniła, gdyż dzieciom bardzo rzadko wręcza się już w tym dniu jabłka czy pozłacane orzechy. Bardzo popularne stało się natomiast wysyłanie mikołajkowych pozdrowień na NK, a także przesyłanie elektronicznych kartek mikołajkowych.

Jeśli chcemy sprawić komuś prawdziwą radość, wówczas możemy zdecydować się na samodzielne zrobienie świątecznej kartki z Mikołajem.

Taka pocztówka z całą pewnością będzie znacznie bardziej wartościowa niż kartka, którą można kupić w kiosku. Przygotowanie pocztówki na pewno nie zajmie nam wiele czasu, a co więcej, pomysł na wykonywanie kartek na święta Bożego Narodzenia można podsunąć także własnym pociechom. Do wykonania świątecznej pocztówki z Mikołajem będziemy potrzebować kartkę z bloku technicznego (dość dobrze sprawdzi się także brystol), nożyczki, klej, kolorowy papier, a także rozmaite dodatki: w postaci filcu, kolorowych koralików, cekinów czy sztucznego śniegu.

Przydatne mogą też okazać się kolorowe flamastry. Pierwszym krokiem do wykonania świątecznej pocztówki z wizerunkiem Mikołaja jest zgięcie kartki z bloku technicznego na pół. Jej środek pozostawiamy na wpisanie życzeń, natomiast na pierwszej stronie przyklejamy kolejne elementy, które będą stanowić tułów świętego Mikołaja, jego ręce oraz głowę. Można też odrysować gotowy szablon i wyciąć postać Mikołaja z papieru, a następnie tylko nakleić na pocztówce. Gdy Mikołaj będzie gotowy, wówczas sięgamy po flamastry i przy ich pomocy dorysowujemy Mikołajowi oczy, wąsy oraz brodę. Pierwszą stronę kartki można też ozdobić innymi elementami, na przykład powycinać z kolorowego papieru szablony prezentów, które nakleimy obok postaci świętego Mikołaja.

Ręcznie wykonana kartka z Mikołajem będzie mogła stanowić znakomity prezent nie tylko na dzień 6 grudnia, ale również na święta. Co więcej, zrobienie takiej pocztówki na pewno nie zajmie nam wiele czasu, a dzięki temu przysporzymy mnóstwo radości osobie, której ją wręczymy. W środku nie zapomnijmy o napisaniu mikołajkowych życzeń, gdyż dzięki nim kartka nabierze jeszcze większej wartości. Życzenia warto skomponować samodzielnie, wówczas będą one szczere i płynące prosto z naszego serca.

Share Button