Ozdoby na choinkę z origami

bombki choinkowe origamiOd pewnego czasu można zauważyć, iż dużym zainteresowaniem cieszą się ozdoby origami, czyli dekoracje z papieru. Trzeba powiedzieć o tym, że do najpiękniejszych należą ozdoby na choinkę, która można wykonać samodzielnie w domu. Oczywiście, pomocne mogą nam się okazać książki i poradniki origami oraz szablony, które są dostępne w sieci. Ponadto, stworzenie papierowych dekoracji nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych, gdyż w zasadzie do ich wykonania będą potrzebne nam nożyczki, klej i papier, zarówno biały jak i kolorowy. A, co najważniejsze piękne ozdoby może wykonać każdy, gdyż nie musi wcale posiadać zdolności artystycznych, tylko być dokładnym i cierpliwym podczas realizacji tego zadania.

Z pewnością, do najpiękniejszych należą bombki, które w przeciwieństwie do sklepowych ozdób są unikatowe i dlatego dodają naszej choince wyjątkowego charakteru. Należy zwrócić również uwagę na to, że mogą być one jednobarwne lub bardzo kolorowe. Ale pamiętamy też o tym, by nie łączyć ze sobą zbyt wielu odcieni, aby nasze drzewko bożonarodzeniowe nie prezentowało się zbyt pstrokato. Nie mniej piękne są świąteczne gwiazdy betlejemskie, które również mogą pełnić funkcję dekoracji choinkowych. Otóż, najczęściej utrzymane są w czerwono-zielonej kolorystyce i cechują się różną wielkością. Równie śliczne są mikołajki stworzone za pomocą techniki origami, które najbardziej lubią wykonać dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym.

Poza tym, z papieru możemy stworzyć wspaniałe gwiazdki i dzwoneczki, które należą do najpowszechniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Nie zapominamy także o gwieździe betlejemskiej zdobiącej zwykle czubek drzewka świątecznego. Niekiedy z papieru są wykonywane również aniołki i bałwanki, które kojarzą się z Gwiazdką. Oprócz tego, metodą origami można wykonać piękne łańcuchy, które mogą również dekorować poręcze czy okna. Na uwagę zasługuje fakt, że z papieru można utworzyć również śliczną szopkę, która najczęściej ustawiana jest koło choinki. Przede wszystkim, musi się w niej znaleźć miejsce dla Dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa oraz zwierzątek z papieru. Niektórzy też metodą origami wykonuje się imitacje prezentów, które później są układane pod choinką.

W związku z powyższym widać, że choinkowe ozdoby origami są coraz powszechniejsze, ponieważ są śliczne, jedynie w swoim rodzaju, tanie i bez większych trudności możemy je wykonać samodzielnie w domu. 

Share Button