Ręcznie robione wielkanocne kurki, króliczki

kreatywne pisanki wielkanocne Wielkanoc kojarzy się większości osób nie tylko ze ślicznymi barankami oraz pisankami, ale również z kurkami i króliczkami. Przede wszystkim, warto tu pokusić się o ozdoby własnoręcznie wykonane, gdyż gotowe dekoracje zakupione w sklepie to nie to samo. Warto zwrócić uwagę na to, iż  ich wykonanie nie wiąże się z wielkimi kosztami, czego nie można powiedzieć o gotowych dekoracjach, za które często trzeba zapłacić fortunę.

Po pierwsze, fantazyjne kurki i zajączki świąteczne możemy wykonać praktycznie z wszystkiego, wystarczy tylko trochę inwencji twórczej i chęci. Z pewnością, do jednych z najpowszechniejszych należą ozdoby szydełkowe, których wykonanie wymaga zdolności artystycznych oraz niemałej cierpliwości i bezwzględnie dokładności. Należy podkreślić to, iż króliczki i kurki robione na szydełku mogą być różnej wielkości oraz charakteryzują się bogatą kolorystyką, chociaż najpiękniej prezentują się dekoracje w naturalnych odcieniach. Nie ulega wątpliwości to, iż dzięki nim możemy upiększyć drzewko wielkanocne, firany, witryny oraz stroik czy koszyk wielkanocny.

Nie mniej śliczne są ozdoby z masy solnej, które możemy pomalować odpowiednimi farbami lub lakierami. Jednak, aby wyglądały one przepięknie i były trwałe, musimy wykonać masę solną o właściwej konsystencji. Poza tym, mile widziane są też zajączki i kurki z ciasta, które dzięki temu, iż są pieczone w piekarniku, wyróżniają się złotą barwą. Warto podkreślić to, iż nie są one przeznaczone do spożycia, bowiem są twarde i niesmaczne. Oczywiście, z ich przygotowaniem nie powinno być kłopotów, gdyż w Internecie czy w księgarniach odnajdziemy wiele poradników dotyczących robienia tych dekoracji. Natomiast amatorzy wszelakich słodkości mogą wykonać piernikowe lub czekoladowe ozdoby, do których wykonania niezbędne są odpowiednie foremki.

Nie zapominamy również o dekoracjach z papieru, który jest bardzo wdzięcznym materiałem. Otóż, najśliczniejsze są zajączki i kurki stworzone metodą orgiami a także decoupage, które posiadają wielu wielbicieli wykonywania papierowych dekoracji. Oprócz tego, od lat wykonywane są dekoracje na Wielkanoc ze słomy i siana, posiadające swój urok. Ponadto, można je ozdobić koralikami, guzikami, wstążeczkami lub makaronem. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się filcowe dekoracje, które są trwałe i mogą nam służyć nawet przez kilka lat. W mniejszym stopniu znane są króliczki i kurki wykonane z metalowych konstrukcji, które doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu modernistycznym.

Nie ulega wątpliwości to, iż kurki i zajączki zajmują stałe zajmują miejsce na stole wielkanocnym, a także niezastąpione są podczas tworzenia stroika i palmy oraz obowiązkowo muszą się znaleźć w koszyczku świątecznym.

Share Button