Wiosenne stroiki na Wielkanoc

stroik wielkanocny z pomysłem3Wielkanocne stroiki mogą być tak naprawdę wykonane z wszystkiego, cechują się żywą kolorystyką i są prześliczne. Oczywiście, mogą one dekorować nie tylko stół wielkanocny, ale także drzwi oraz bardzo często zawieszone są nad kominkiem. Przede wszystkim,  przybierają różną wielkość i kształt, w zależności od tego, jakie wnętrze dekorują i czy posiadamy talent artystyczny.

Otóż, najczęściej mają one postać plecionego koszyczka, który możemy wykonać np. z filcu, gałązek wiklinowych, sianka czy nawet z kordonku. Z pewnością, obowiązkowo muszą się w nim znaleźć barwne pisanki, np. ręcznie malowane, a także baranek, króliczek i kurki. Bywa, iż jest on również zdobiony na zewnątrz ślicznymi kwiatami papierowymi. Nie zapominamy także o tym, iż w okresie Wielkanocy mile widziane są też rogi obfitości, które są bardzo powszechne podczas Bożego Narodzenia. Nie ulega wątpliwości to, iż zamiast prezentów, lasek cynamonowych czy bombek dekorują je miniaturowe kraszanki, bazie, bukszpan czy zajączki, które prezentują się na nim wspaniale.

Warto podkreślić to, iż w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zdobienie swego salonu za pomocą wielkanocnej choinki. Mówimy tu głownie o miniaturowych drzewkach wielkanocnych, dekorowanych ozdobami z papieru oraz z masy solnej. Poza tym, funkcję stroika może pełnić również duża pisanka wykonana z krepiny lub ze styropianu i ozdobiona wielkanocnymi motywami. Przede wszystkim, tego rodzaju ozdoby bardzo często za pomocą kolorowej wstążki przymocowane są do sufitu i trzeba przyznać, iż wyglądają naprawdę okazale. Natomiast, osoby, które nie mają talentu artystycznego, też w łatwy spsoć mogą stworzyć śliczną dekorację świąteczną. W tym celu wystarczy tylko kilka gałązek umieścić w pięknym flakonie, poprzeplatać je żonkilami czy baziami oraz pozawieszać na nich ozdoby wielkanocne, np. szydełkowe kraszanki, makaronowe baranki, filcowe zajączki czy papierowe kwiaty.

Ponadto, wiele osób w okresie wielkanocnym obdarowuje swoich bliskim właśnie stroikiem świątecznym i trzeba przyznać, iż jest to bardzo piękny zwyczaj, który warto kultywować, Należy powiedzieć o tym, iż dużą popularnością cieszą się również konkursy na stroik wielkanocny, w których chętnie uczestniczą nie tylko maluchy, ale i osoby dorosłe. Oczywiście, wszystkie dekoracje muszą być wykonane samodzielnie, najlepiej różnymi technikami, co jest zadaniem czasochłonnym, ale i bardzo przyjemnym, w szczególności gdy w stworzenie stroika konkursowego zaangażowana jest cała rodzina.

A, więc chyba nikt sobie nie wyobraża Wielkanocy bez ślicznego stroika, który może dekorować salon, kuchnię czy pokój nastolatka lub makucha, gdyż m.in. dzięki niemu możemy poczuć magię tychże jakże pięknych i niezwykłych świąt. 

Share Button